Ubezpieczenie turystyczne – kiedy i czy warto?

 

 

Podróże kształcą, to wiadomo nie od dziś, a ubezpieczenie turystyczne ma na celu, żeby to nie okazała się bolesna lekcja. Jest to rodzaj specjalnej polisy, którą można wykupić wybierając się na wycieczkę. I nie musi to być wcale daleka, egzotyczna podróż na krańce świata, ubezpieczeniem turystycznym można objąć także wyjazdy krajowe.

Czy warto kupić polisę podróżną?

 

Zacznijmy może od sytuacji, kiedy nie tylko warto, ale również trzeba ją kupić obowiązkowo – zawsze wtedy, gdy wybieramy się do państw, w których obowiązuje posiadanie wizy. W pozostałych przypadkach jest to dobrowolna opcja. Warto jednak zwrócić uwagę na potencjalne korzyści: ubezpieczenie turystyczne ma za zadanie ochronić objęte nim osoby przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń.

Przede wszystkim chodzi o nieszczęśliwe wypadki i koszty leczenia, które poza granicami mogą okazać się bardzo wysokie. Z doświadczenia wiemy, że koszty szkód powstałych poza granicami mogą być wysokie. Staramy się dobrać ubezpieczenie indywidualnie tak abyś mógł cieszyć się swoim zagranicznym urlopem w każdym zakątku świata.

Koszty Leczenia za granicą są od kilku do nawet kilkunastu razy wyższe niż w Polsce, a ubezpieczenie wykupione przez biuro podroży czy karta EKUZ mogą się okazać niewystarczające. Koszt wezwania karetki pogotowia waha się od równowartości 40 zł w Egipcie do nawet 2000 -4000 zł w Hiszpanii:

  • wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to wydatek od 80 zł w Rosji do ok. 600 – 1000 zł w USA
  • doba pobytu w szpitalu to obciążenie finansowe od 140 zł we Włoszech do nawet 2700 zł w Austrii
  • transport samolotem sanitarnym to, w zależności od kontynentu, koszt od 10 000 zł do nawet 100 000 zł
  • w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego, koszt zabiegu w USA może wynieść tyle ile w innych Państwach operacja dot. pomostowania aortalnowieńcowe (wszczepienie bajpasów)

Poza bezpieczeństwem finansowym polisa podróżna gwarantuje coś jeszcze, co prawda niematerialnego, ale bardzo ważnego – spokój psychiczny. Kiedy wiesz, że zadbałeś o podstawowe kwestie, możesz się zrelaksować i cieszyć urlopem.

Rozszerzenie polisy

 

Ubezpieczenie turystyczne można rozszerzyć o inne pożyteczne warianty, na przykład na wypadek opóźnionego lotu, niespodziewanego skrócenia pobytu czy kradzieży lub zniszczenia mienia, a także innych sytuacji wywołujących stres i dyskomfort. W obecnych czasach wiele osób korzysta z opcji chroniących przed zdarzeniami związanymi z pandemią COVID-19, takich jak zachorowanie tuż przed lub w trakcie wyjazdu.

Podsumowując: ubezpieczenie turystyczne jest niekiedy obowiązkowe, ale zawsze potrzebne i warto w nie zainwestować, aby uzyskać niezmącony spokój i radosny wypoczynek. Wyjazd to czas zabawy i relaksu, ale życie jest nieprzewidywalne – sami musimy przygotować się na każdy scenariusz. Jeśli chcą Państwo otrzymać spersonalizowaną, korzystną ofertę polisy podróżnej, zapraszamy do kontaktu z firmą Best Ubezpieczenia Kotasiak. Służymy doradztwem i pomocą w wyborze najlepszej opcji ubezpieczenia turystycznego.

 

Best Ubezpieczenia Kotasiak

ul. Mińska 25 lok 417/418, 03-808 Warszawa