Ubezpieczenie zdrowotne

Wykupienie dobrowolnej prywatnej polisy może być w wielu przypadkach wartym uwagi rozwiązaniem. Tego rodzaju ubezpieczenie zdrowotne jest jedną z opcji dostępnych w ofercie naszej multiagencji posiadającej biura w Warszawie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Co dokładnie wchodzi w jego zakres i dlaczego warto je wykupić? Jakie przypadki nie podlegają włączeniu w taką polisę?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Poleca się zakup takiej polisy wówczas, gdy zachodzi częsta potrzeba korzystania z dodatkowych usług medycznych. Jest to przydatne rozwiązanie także dla osób, które cenią sobie szybki i łatwy dostęp do wyników badań laboratoryjnych oraz wizyt u specjalistów. Wykupienie go zapewnia też możliwość wygodnego korzystania z konsultacji lekarskich, opieki pielęgniarskiej, zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych oraz dostęp do pilnej pomocy medycznej. Może też obejmować rehabilitacje, szczepienia, leczenie stomatologiczne i testy alergiczne.

Zazwyczaj opłacana jest raz w miesiącu i może być traktowana jako forma uzupełnienia tradycyjnej formy dostępu do służby zdrowia. Warto jednak wiedzieć, iż wykupienie jej nie oznacza, że zastąpi ona ubezpieczenie w ramach NFZ, gdyż jest ono obowiązkowe. Nawet w przypadku posiadania takiej polisy składki będą w dalszym ciągu odprowadzane z pensji.

Czego nie dotyczy prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Rozwiązanie to jest warte uwagi ze względu na dogodny dostęp do dużej liczby badań i usług świadczonych przez specjalistów. Czas oczekiwania na wizytę jest zazwyczaj krótki, a ponadto w wielu przypadkach nie ma potrzeby uzyskiwania skierowań.

W jego zakres nie wchodzą jednak pewne przypadki. Zaliczają się do nich skutki spożywania alkoholu i substancji odurzających (w tym leków niezaleconych przez lekarza), samookaleczanie, choroby i wady wrodzone, leczenie niepłodności i urazy powstałe wskutek popełnienia przestępstwa.

Aby wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne w naszej agencji można skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, zapraszamy więc do sprawdzenia szczegółów.

Best Ubezpieczenia Kotasiak

ul. Mińska 25 lok 417/418, 03-808 Warszawa